Genel

Keten Tohumu Yağı ile Kırışıklıklara Elveda

Keten Tohumu Yağı,Keten Tohumu Yağının Kırışıklıklara Faydası,Keten Tohumu Yağı Selülit ,Keten Tohumu Yağıyla Egzama Tedavisi

Genelde kadınların zayıflamak için kullandıkları keten tohumları ayrıca keten tohumu yağı olarak cilt bakımında da kullanılmaktadır. Bu yazımızda özellikle kırışıklıklarından şikayet eden kadınlarımıza bu yağımızın nasıl fayda sağlayacağını ve nasıl kullanılacağını aktaracağız. İyi okumalar dileriz.

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, linum usitassimum adı verilen bitkinin tohumlarından elde edilir. Balıklarda ve tavuklarda bulunan yüksek Omega-3 yağ asitleri yoğunluğundan dolayı popülerlik kazanmaktadır ve bu nedenle vejetaryenler için idealdir.Keten tohumu yağı ana bileşenleri şunlardır:

Omega 3 Temel Yağ Asitleri: Bunlar, kalbin sağlığı için çok iyi olan doymamış yağ asitleridir.

Liganlar: Antioksidan özellikler içerdikleri bilinmektedir. Keten tohumu diğer bitki türevlerine göre 8000 kat daha fazla antioksidan içerir.

Keten Tohumu Yağının Kırışıklıklara Faydası

Keten Tohumu YağıYaşlandıkça cildimiz daha fazla zarar görür ve yıpranır, onarma özelliklerini yitirir – keten tohumu yağı içindeki protein ve esansiyel yağ asitleri bu durumun oluşmasına engel olur ve kırışıklıkların izlerini durdurur. Uygulanan keten tohumu yağı, cilde topikal olarak yerleşir ve cildin hücrelerini onarmaya yardımcı olur, elastikiyet, sertlik, ton ve dokuda belirgin bir iyileşme gösterir.

Keten tohumu yağı ile beslenen cilt, daha az ince çizgiler ve kırışıklıklar ile daha parlak ve pürüzsüz görünmektedir. Kuru, kaşıntılı cildin rehidrasyonu için faydalıdır, çünkü esansiyel yağ asitleri cildin kurumasını önler ve nemli tutar.  Keten tohumu yağı içinde bulunan antioksidanlar yüksek oranda konsantre edilir; Cildin serbest radikallere ve UV ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olurlar.

Anti-inflamatuar özellikleri, cildin veya kızarıklığın tahrişini en aza indirmeye yardımcı olur, bu da, bu yatıştırıcı yağın bir kısmı uygulandığında güneş yanığının veya bir deri döküntüsünün daha hızlı iyileşebileceği anlamına gelir.Keten tohumu yağı, rosacea, sivilce, dermatit, egzama veya sedef hastalığı gibi kronik cilt rahatsızlıklarında son derece faydalıdır. Yağ asitleri, cildin kendi yağlarını dengelemek ve her türlü iltihabı azaltmak için cildin onarılmasına yardımcı olur.
Kuru ve lapa lapa veya mat ve lekeli bir cilt, diyette omega-3 eksikliğinin bir sonucu olabilir. İnsanların cildinin düzenli olarak böyle iyi bir keten tohumu yağı almaya başladıklarında ne kadar iyileştiğine dair yorum yapmaları kesinlikle çok doğrudur.

Keten Tohumu Yağı Selülit 

Selülitle savaşmak için doğal bir yol mu arıyorsunuz ? Yaşlandıkça kollajen üretimi azalır, ancak keten tohumu yağı tüketimi kollajen üretimini artırmaya yardımcı olur. Zayıflamış kollajen de dahil olmak üzere cildin dokularındaki yapısal değişiklikler , selüliti daha görünür hale getirir, çünkü cildin incelmesi ve yüzeyinin hemen altındaki yüzeysel yağ ve bağ dokusu tarafından meydana gelen düzensizlikleri gizlemek daha az olasıdır. Diyetinize keten tohumu yağı ekleyerek, selülit görünümü ile savaşmaya yardımcı olabilirsiniz.

Keten Tohumu Yağıyla Egzama Tedavisi

Egzama , kabarma veya çatlama yapabilen kuru, kırmızı ve kaşıntılı deriye neden olan yaygın bir cilt bozukluğudur. Genel olarak gıdalara, kimyasallara veya parfüm veya sabun gibi diğer maddelere karşı alerjik bir tepkiye neden olur. Sağlıksız cilt bakım ürünlerinden kaçınmanın yanı sıra, egzamayı diyetiniz aracılığıyla da büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Esansiyel yağ asitleri, cildin elastikiyetini ve dokusunu geliştirmeye yardımcı olur ve keten tohumu yağı, genel olarak daha iyi bir cilt sağlığı ve egzama gibi rahatsız edici cilt problemleri için en iyi seçeneklerden biridir.

 

Bitkisel yağlar cilt sağlığını iyileştirmede son derece etkilidir.Bu açıdan bu yağımız umarım sizlere yararlı olacaktır. Cilt sorunlarınız için ayrıca aşağıdaki yazılarımızı da okuyabilir ve doğal yöntemler hakkında bilgiler alabilirsiniz.Sağlıcakla kalın..

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close