DetoxGenel

Kefir İle Detox Probiyotik Smoothie Tarifi

Sağlığın Anahtarı Kefir ve Detox İkisi Bir Arada Mucize,Kefir Nedir?,Kefirin İçindeki Mineral ve Vitaminler Nelerdir?,Kefir ile Detoks Probiyotik Smoothie Tarifi

Kefir bilindiği gibi kansere karşı koruma sağlayan bir içerik olarak kullanılmaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere kefir ile detox probiyotik smoothie tarifi vererek hem detoks yapmanızı hem de sağlığınızı korumanınızı sağlayacağız. Bu açından yazımızın size faydalı olacağını düşünüyoruz. İyi okumalar dileriz.

Sağlığın Anahtarı Kefir ve Detox İkisi Bir Arada Mucize

 

Kefirden 8 gramlık bir porsiyon, günlük kalsiyum ihtiyaçlarınızın yaklaşık yüzde 20’sinin yanı sıra iyi miktarda B12 vitamini, biyotin, fosfor ve yaklaşık 10.5 gram protein sağlar. Laktoz intoleransı olanlar için de kefir uygundur çünkü sindirimi oldukça kolaydır ve kefir ‘deki probiyotikler sindirim sorunlarını normalleştirebilir. Dilerseniz süt kefirini evde de pişirebilirsiniz, ancak marketlerde hazır satılanları da uygun olacaktır. Mümkünse şekersiz tatlandırılmış organik kefir almaya özen gösteriniz çünkü sağlık açısından en ideal olanı şeker kullanılmayanıdır.

Kefir Nedir?

 

Kefir, geleneksel olarak inek sütü veya keçi sütü kullanılarak yapılan fermente bir içecektir. 24 saatlik bir sürede, kefir tanelerindeki mikroorganizmalar şekerleri sütle çarpıp fermente ederek kefir haline getirir. Sonra tahıllar sıvıdan çıkarılır ve tekrar kullanılabilir.Temel olarak, kefir içkidir, ancak kefir tahılları, içeceği üretmek için kullandığınız “başlangıç ​​kiti” dir. Kefir, Doğu Avrupa ve Güneybatı Asya’nın bir bölümünden doğmuştur. Adı, yemek yedikten sonra “iyi hissetmek” anlamına gelen ” keyif ” Türkçesinden türetilmiştir. Laktik asit bakterileri sütteki laktozu laktik aside çevirirler, bu nedenle kefir yoğurt gibi ekşi tadı verir, ancak daha inceltilmiş bir kıvama sahiptir.

Kefirin İçindeki Mineral ve Vitaminler Nelerdir?

 • 175 ml (6 oz) porsiyon süt kefir içerir ( 2 , 3 ):
 • Protein: 6 gram.
 • Kalsiyum: BKİ’nin% 20’si.
 • Fosfor: BKİ’nin% 20’si.
 • B12 vitamini: BKİ’nin% 14’ü.
 • Riboflavin (B2): BKİ’nin% 19’u.
 • Magnezyum: BKİ’nin% 5’i.
 • D vitamini iyi bir miktar .

Kullanılan süt türüne bağlı olarak, yaklaşık 100 kalori, 7-8 gram karbonhidrat ve 3-6 gram yağ içerir. Kefir ayrıca sağlık yararlarına katkıda bulunan organik asitler ve peptitler de dahil olmak üzere çok çeşitli biyoaktif bileşikler içerir.

Kefirin süt içermeyen versiyonları, hindistancevizi suyu, hindistancevizi sütü veya diğer tatlı sıvılarla yapılabilir. Bunların süt esaslı kefir ile aynı besin profiline sahip olmadığını ve süt ile yapılanın kesinlikle daha faydalı olduğunu söylemekte yarar var.

Kefir ile Detoks Probiyotik Smoothie Tarifi

Bakterilerin ve mayaların yararlı sularının faydalarını elde etmekle kalmaz, kefir de bol miktarda kalsiyum, protein ve D vitamini de bulunur. Salatalık, çok antioksidan ( kaynak ) cucurbitacins, lignanlar ve flavonoidler ile çok nemlendirici özelliktedir. Salantro ve taze limon suyu mükemmel detoksifikatörlerdir. Yemekler arasında veya öğle yemeğinde bir atıştırmalık olarak alabilirsiniz.

Malzemeler

 • 2 su bardağı organik şekersiz susuz kefir
 • 1 su bardağı kıyılmış salatalık
 • 1/4 fincan taze salatalık veya nane yaprakları
 • 1 limon suyu
 • 1/4 ile 1/2 çay kaşığı öğütülmüş kimyon
 • Tuz
 • Kimyon tohumları, garnitür isteğe bağlı

Talimatlar

Pürüzsüz olana kadar her şeyi blendere atın ve püre haline getirin ve hemen tüketmeye özen gösterin.

Tatlı varyasyon :  öğütülmüş kimyonu ve tohumları atın, taze nane kullanın ve tadına şeker veya bal ilave edin. Mango, şeftali veya çilek de doğranmış salatalık yerine kullanılabilir.

Yukarıda verdiğimiz kefir ile detoks tarifimiz umarım sizlere faydalı olmuştur. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Close